Przetargi | Galeria zdjęć 
 Sobota, 24 czerwca 2017, godzina: 15:51
Imieniny: Danuty, Jana, Janiny  
Wiadomości: Aktualności 2017PrzetargiPRZEDSIĘBIORCY: PAPPozostałe: Galeria zdjęć
Biuletyn Informacji Publicznej
 Powiat
•Położenie
•Historia
•Zakres działania
•Władze
•Rada Powiatu
•Jednostki organizacyjne
•Służby powiatowe
•Zarządzanie kryzysowe
•Powiatowy Rzecznik Konsumentów
•Powiatowy Rzecznik Konsumentów- informacje 2017
•Oferty pracy PUP
 Gminy
•Gmina Działoszyce
•Gmina Kije
•Gmina Michałów
•Gmina Pińczów
•Gmina Złota
 Starostwo
Dane
Wydziały
Stypendia unijne
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Porady prawne
Formularze i wnioski
Język migowy
CAF w starostwie
 Order Błękitnej Nidy
Order Błękitnej Nidy
 Szpital Powiatowy
SZPITAL POWIATOWY
 Org. pozarządowe
•NGO powiatu
•Poradnik NGO
•Konkursy, dotacje
•Program współpracy
 Hala widowiskowo-sportowa
HALA WIDOWISKOWO-SPORTOWA

 Atrakcje
•Madonny Ponidzia
•Pałac Wielopolskich w Chrobrzu
•Ciuchcia Express Ponidzie
•Aeroklub Pińczowski
•Stadnina Koni Michałów
•Ogród na Rozstajach
•Agroturystyka
•Noclegi
 Kultura
Galeria Za Kratą
Galeria Za Kratą-c.d.
•Order Błękitnej Nidy
•Rok Rep. Pińczowskiej
•7 Żródeł/Mozaika
  Wrota Świętokrzyskie
Wrota Świetokrzyskie
 Sport
Powiatowa Liga Siatkówki Kobiet 2016
Powiatowa Liga Siatkówki Mężczyzn 2016
Powiatowa Liga Siatkówki Kobiet 2015
Victoria Pinczow
 Leonardo da Vinci

 Fundusz Pożyczkowy

 PAP
•serwis samorządowy
 Fundusz Poręczeniowy

 Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Strona główna > Aktualności
UWAGA UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE - Ogólnopolska edycja programu grantowego mPotęga
2016-03-18 15:02:58 - Kategoria: Aktualności 2016
Już ponad 16 tys. uczniów i rodziców przekonało się, że matematyki można się uczyć w sposób ciekawy i przystępny. Od 2014 roku, mFundacja w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć realizuje program grantowy „mPotęga”, w którym pasjonaci matematyki mogą zdobyć fundusze na własne projekty edukacyjne. W Międzynarodowy Dzień Liczby Pi startuje III edycja programu. Wnioski przyjmowane są do 10 maja 2016 r.

Misją fundacji mBanku jest zwiększanie zainteresowania matematyką i podnoszenie poziomu edukacji matematycznej w Polsce. Dwie poprzednie edycje mPotęgi objęły 96 projektów matematycznych, zachęcających dzieci i młodzież do poznania bliżej świata liczb, geometrii i logicznego myślenia. Wzięło w nich udział ponad 16 tys. uczniów i rodziców. mFundacja przekazała na ten cel ponad 560 tys. zł.

14 marca, w Międzynarodowym Dniu Liczby Pi rozpoczyna się trzecia - tym razem ogólnopolska - edycja programu grantowego mPotęga. Celem jest ponowne zainspirowanie nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki, do przełamywania schematów i rutyny oraz zachęcania uczniów do pogłębiania wiedzy z tego przedmiotu. Turnieje matematyczne, gry terenowe, konstruowanie modeli budynków, warsztaty edukacyjne, prezentacje, filmiki i blogi – to pomysły z poprzednich edycji. Inwencja wnioskodawców jest nieograniczona.

- mPotęga to szansa dla zaangażowanych, pomysłowych nauczycieli i społeczników na zrealizowanie ich autorskich projektów matematycznych. Każdy, komu zależy na zaszczepieniu młodym ludziom zainteresowania matematyką powinien zgłosić swój pomysł w kolejnej edycji. Wnioski można zgłaszać do 10 maja br., a zasięg programu rozszerzamy na cały kraj – zachęca Iwona Ryniewicz, Prezes mFundacji.

Program grantowy – edycja 2016

Projekty mogą zgłaszać szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne, organizacje pozarządowe, a także uczelnie wyższe, biblioteki i grupy nieformalne (np. koła naukowe, rada rodziców) reprezentowane przez organizację partnerską. Wnioskujący mogą zgłaszać projekty własnego pomysłu w dwóch kategoriach: adresowane do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych oraz kierowane do gimnazjalistów i uczniów szkół średnich. Najciekawsze inicjatywy otrzymują granty w wysokości od 2 do 8 tys. zł. Nabór wniosków potrwa dwa miesiące, do 10 maja br.

W matematykę warto inwestować

Potrzebę podnoszenia umiejętności matematycznych wśród najmłodszych potwierdzają wyniki badań. Ostatnia diagnoza Instytutu Badań Edukacyjnych wskazuje, że o ile dzieci radzą sobie z zadaniami, w których wystarczy zastosować prosty schemat czy wzór, to poważny problem pojawia się, kiedy ćwiczenie wymaga większej samodzielności. W zadaniach sprawdzających sprawność rachunkową, umiejętność rozwiązywania zadań tekstowych i wyobraźnię geometryczną, trzecioklasiści zdobyli średnio 9,5 na 16 możliwych punktów (59 proc.), a piątoklasiści średnio 8,65 na 18 (tylko 48 proc.).

- Wyniki badań diagnozujących poziom wiedzy matematycznej rzeczywiście nie są optymistyczne. Dlatego staramy się nie tylko pomagać lepiej zrozumieć matematykę, ale przede wszystkim zmienić nastawienie do niej. Wspierając rozwijające, niecodzienne projekty, chcemy pokazać, że matematyka może zaciekawić, a wręcz fascynować. Dzięki zabawie czy eksperymentom łatwiej jest uzmysłowić, że to interesująca i logiczna nauka – zauważa Iwona Ryniewicz, Prezes mFundacji.

Zachęcamy do śledzenia aktualności na stronie mPotęga.pl i mFundacja.pl.

/www.ngo/ więcej»
Dofinansowanie dla klubów sportowych
2016-03-18 14:39:30 - Kategoria: Aktualności 2016
Minister Sportu i Turystyki ogłosił programu „Klub” w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Oferty należy składać do 15 kwietnia 2016 r.

Głównymi celami programu są:
1) upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży,
2) wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej,
3) wsparcie instytucjonalne działalności podstawowych jednostek struktury organizacyjnej sportu polskiego – klubów sportowych w zakresie aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży,
4) inwestycja w kapitał ludzki w sporcie dzieci i młodzieży,
5) optymalizacja wykorzystania potencjału infrastrukturalnego przez samorządy lokalne w zakresie upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

Program skierowany jest do klubów sportowych (działających w formie stowarzyszenia lub związków stowarzyszeń), których podstawowym celem działalności statutowej jest upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz uczniowskich klubów sportowych.

Wnioski o dofinansowanie na realizację zadania należy nadsyłać do dnia 15 kwietnia 2016 r.

Wniosek wraz z załącznikami musi być sporządzony na formularzach zamieszczonych w systemie elektronicznym AMODIT MSiT. Wypełniony formularz należy przesłać drogą elektroniczną. Jednocześnie po wypełnieniu elektronicznego formularza wniosku wraz z załącznikami należy go wydrukować, podpisać i wysłać pocztą (lub złożyć w siedzibie MSiT) na adres: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Departament Sportu dla Wszystkich, 00-082 Warszawa, ul. Senatorska 14 z dopiskiem na kopercie Program „KLUB” – nabór na 2016 r. Wnioski wraz z załącznikami przesłane wyłącznie w wersji papierowej nie będą rozpatrywane, analogicznie, w przypadku przesłania wniosku wyłącznie w wersji elektronicznej. Dokumentacja przesłana w wersji papierowej musi być zgodna z wersją elektroniczną przesłaną w systemie AMODIT.

Datą złożenia wniosku o dofinansowanie jest data dostarczenia do siedziby MSiT lub data stempla pocztowego.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej ministerstwa: Konkurs


więcej»
Orlik Team zwycięzcą w lidze siatkowej.
2016-03-14 13:56:03 - Kategoria: Aktualności 2016
Zakończyły się rozgrywki play-Off XI Edycji Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej Mężczyzn. W rozgrywanych w niedziele finałach, w meczu o I miejsce Orlik Team Pińczów zwyciężył OSP Siniat Złota 3:1. W meczu o III miejsce OSP Michałów pokonało LZS Bogucice 3:0. Najlepszym zawodnikiem rozgrywek wybrano Jacka Kempkiewicza z Orlik Team Pińczów.

11 marca - Dzień Sołtysa
2016-03-10 18:50:28 - Kategoria: Aktualności 2016
OBCHODY JUBILEUSZOWE ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH W PIŃCZOWIE
2016-03-09 13:01:00 - Kategoria: Aktualności 2016
Informujemy, że w dniu 18 czerwca 2016roku planowane są uroczyste obchody
- 80. rocznicy istnienia szkoły zawodowej w Pińczowie,
- 40. rocznicy powołania Zespołu Szkół Zawodowych w Pińczowie oraz
- 20. rocznicy nadania szkole imienia Stanisława Staszica.
www.moreplicawatches.net

Zapraszamy do udziału w Zjeździe Absolwentów i uroczystościach jubileuszowych.

Spotkanie będzie okazją do wspomnień w gronie wychowawców i nauczycieli oraz koleżanek i kolegów. Mamy nadzieję, że dźwięk szkolnego dzwonka przywoła dawne, szczęśliwe lata szkolne.

Więcej na : stronie ZSZ

więcej»
MINISTERSTWO FINANSÓW ROZPOCZYNA AKCJĘ SZYBKI PIT
2016-03-09 11:07:01 - Kategoria: Aktualności 2016
Szybki Pit to kampania informacyjna Ministerstwa Finansów, która wspiera podatników przy rozliczeniu rocznego zeznania podatkowego(PIT). Akcja odbędzie się już po raz ósmy i obejmie swoim zasięgiem całą Polskę. rozpocznie się 19 lutego, z zakończy dwa tygodnie po zamknięciu okresu rozliczeniowego, który w tym roku upływa 2 maja. więcej»
Zgłoszenia - mistrzostwa powiatu w badmintonie
2016-03-08 11:52:11 - Kategoria: Aktualności 2016

Organizatorzy czekają na zgłoszenia do drugiej edycji Indywidualnych Mistrzostw Powiatu Pińczowskiego w badmintonie, które rozegrane zostaną w hali sportowej w Złotej. Patronat nad imprezą objęli podobnie jak w roku ubiegłym Świętokrzyski Związek Badmintona, Wójt Gminy Złota Tadeusz Sułek oraz Wiceprezes Zarządu Polskiego Związku Badmintona Zbigniew Wojciechowski.

Zawody odbędą się 19.03.2016r. (początek godz. 16:00) w kategorii kobiet i mężczyzn. Udział mogą wziąć zawodniczki i zawodnicy zameldowani na pobyt stały na terenie powiatu pińczowskiego, którzy w dniu turnieju mają ukończony 16 rok życia. Regulamin wkrótce na stronie www.strzelec.chroberz.info Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu: 692 427 281 do 13.03.2016r. (włącznie)

/www. strzelec.chroberz.info/ więcej»
ZAPROSZENIE NA FINAŁY LIGI PIŁKI SIATKOWEJ
2016-03-07 11:57:32 - Kategoria: Aktualności 2016
Zakończyły się rozgrywki rundy zasadniczej XI Pińczowskiej Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej Mężczyzn 2016.

W porozumieniu z drużynami organizator wyznaczył termin rozegrania XI Finałów PLAY OFF na 13 marca 2016r. (niedziela) o godzinie 16.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Pińczowie.

W finale zagrają:

1. Orlik Team Pińczów 19 pkt.
2. OSP Siniat Złota 17pkt
3. OSP Michałów 16 pkt
4. LZS Bogucice 12 pkt

Rozstawienie 1-4, 2-3.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu sportowym!
więcej»
Konkursy dla organizacji pozarządowych
2016-03-07 09:25:02 - Kategoria: Aktualności 2016

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na wspieranie realizacji zadań publicznych w 2016 roku

I. Rodzaj zadań i wysokość środków publicznych w roku 2016


Z ZAKRESU OCHRONY I PROMOCJI ZDROWIA

Zadanie 1.
Wspieranie działań mających na celu aktywizację i integrację społeczną osób starszych. Kwota 15 000,00 zł.

Zadanie 2.
Promowanie właściwych zachowań związanych z profilaktyką chorób nowotworowych i schorzeń kardiologicznych oraz rekonwalescencją po ich przebyciu. Kwota 45 000,00 zł.

Zadanie 3.
Inicjowanie, organizowanie i prowadzenie integracji osób chorych psychicznie i zaburzonych w środowisku otwartym. Kwota 50 000,00 zł.

Zadanie 4.
Wspieranie działań edukacyjnych z zakresu ratownictwa medycznego adresowanych do dzieci i młodzieży z terenu województwa świętokrzyskiego. Kwota 30 000,00 zł.

Zadanie 5.
Inicjowanie i wspieranie działań mających na celu przeciwdziałanie wadom postawy, próchnicy i otyłości w wśród dzieci i młodzieży. Kwota 45 000,00 zł.

Zadanie 6.
Wspieranie działań zapewniających odpowiedni dostęp do informacji, edukacji i usług w zakresie profilaktyki HIV/AIDS skierowanych do różnych grup odbiorców oraz wspieranie działalności punktów informacyjno – konsultacyjnych na terenie województwa świętokrzyskiego. Kwota 15 000,00 zł.

Łączna kwota dotacji w roku 2016 na realizację zadań z zakresu ochrona i promocja zdrowia w ramach konkursu ofert wynosi 200 000,00 zł (dwieście tysięcy złotych).


Z ZAKRESU ZWALCZANIA NARKOMANII:

Zadanie 1.
Wspieranie w szczególności rekomendowanych przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii i Ośrodek Rozwoju Edukacji programów edukacyjno – szkoleniowych skierowanych do dzieci i młodzieży w środowisku szkolnym, rodzinnym z zakresu profilaktyki uzależnień od substancji psychoaktywnych, w tym dopalaczy. Kwota 15 000,00 zł

Zadanie 2.
Wspieranie działań mających na celu prowadzenie działalności wychowawczej, edukacyjno – informacyjnej i readaptacyjnej z zakresu przeciwdziałania narkomanii i uzależnieniom behawioralnym. Kwota 15 000,00 zł.

Zadanie 3.
Wspieranie działań mających na celu podniesienie kompetencji grup zawodowych zajmujących się profilaktyką, leczeniem i rehabilitacją osób uzależnionych, współuzależnionych od substancji psychoaktywnych i uzależnionych behawioralnie. Kwota 20 000,00 zł.

Zadanie 4.
Wspieranie działań sprzyjających reintegracji społecznej oraz zawodowej osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych. Kwota 10 000,00 zł.

Łączna kwota dotacji w roku 2016 na realizację zadań z zakresu Zwalczania narkomanii w ramach konkursu ofert wynosi 60 000,00 zł (sześćdziesiąt tysięcy złotych).


więcej»
Konkurs historyczny
2016-02-29 14:56:54 - Kategoria: Aktualności 2016
Ponidziański Konkurs Historyczny „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni Antykomunistycznego Podziemia” został objęty PATRONATEM NARODOWYM Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy


<< poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146
 Mapa powiatu
Kliknij na obszarze gminy
 Wirtualny powiat
Wirtualny powiat
 W krainie mięty i kamienia - 2015
W krainie mięty i kamienia
 LGD PONIDZIE
Lokalna Grupa Działania PONIDZIE
 Foto Galeria
•Zobacz całą galerię
•Gminy
Najnowsze zdjęcia
Święto Niepodległości 2007
 Fundusze unijne
Powiat otwarty na fundusze strukturalne
e-swietokrzyskie

SIP
•Rozbudowa szpitala
•Hala widowiskowo-sportowa
•Inwestycje drogowe
•Projekty w ramach EFS
•Termomodernizacja
•Systemy ciepłownicze
Termomodernizacja

 Pozostałe
•Pliki do pobrania
 Dobry Klimat

 Polecamy
•Serwis Internetowy Miasta Pińczów
•UM Pińczów
•Portal Gminy Złota
•UMiG Działoszyce
•UG Michałów
•Zespół Szkół Rolniczych w Chrobrzu
•Powiatowy Urząd Pracy
•Powiatowy Zarząd Dróg
•Centrum Doradztwa Strategicznego
•Samorządowi Liderzy Funduszy Strukturalnych
•Towarzystwo Badań i Ochrony Przyrody
•Pałac Wielopolskich w Chrobrzu
•Muzeum Regionalne
 ngo.pl

 Pińczów travel

Wiadomości: Aktualności 2017PrzetargiPRZEDSIĘBIORCY: PAPPozostałe: Galeria zdjęć

Starostwo Powiatowe Pińczów, ul. Zacisze5, 28-400 Pińczów
tel. (041) 357-6001, fax. (041) 357-6007, email: starostwo@pinczow.pl
Projekt: realnet.pl